Gelderlandshow 2023 Een fraaie jonge geelzilver dofferTraditiegetrouw was er in het tweede wekend van december de Gelderlandshow. Lekker kortbij weer, een thuiswedstrijd dus. Ditmaal bracht ik 24 duiven in de kooien, zes minder als op de Keistadshow en 1 meer als een jaar eerder.

Op de Gelderlandshow heeft de Sierduivenvereniging Keizer Karel haar “clubshow”, een vijftal dieren moeten worden genomineerd voor de strijd om het clubkampioenschap. Een jaar eerder had ik gewoon de vijf fraaiste van de Keistadshow opgegeven met als resultaat dat ze zes punten minder haalden. Dit jaar had ik het beter gedaan, dacht ik. De vijf fraaiste van de SNN en de Keistadshow samen. Vijf duiven die over deze twee shows gezien 96 of meer kregen, 480 punten nagenoeg gegarandeerd zou je zeggen. Niets bleek echter minder waar, samen behaalden zij 475 punten, dus weer vijf minder. Dezelfde dieren, dezelfde kwaliteit en net zo schoon.

Over kwaliteit gesproken.
Op de SNN zaten, behoudens de Oud Hollandse meeuwen 1059 duiven die 24x een 97 kregen, gemiddeld 1 op de 44 duiven. Bij de Oud Hollandse meeuwen was dit 4x op 217 duiven, 1 op de ruim 54.
Op de Keistadshow zaten, behoudens de Oud Hollandse meeuwen, 1451 duiven die 43x een 97 kregen, 1 op de 34. Bij de 237 Oud Hollandse meeuwen was dit 4x op de 237, 1 op de 60.
Op de Gelderlandshow waren de “toppers” niet aan te slepen, op 2248 duiven liefst 81x een “U” 97. Dat wil zeggen 1 op de 28 duiven was een topper. Bij de Oud Hollandse meeuwen zaten er welgeteld 2 van de 110, wat wil zeggen 1 op de 55.

Kille cijfers natuurlijk, maar ze laten wel iets zien. Of wij zijn te streng voor onze Oud Hollandse meeuwen, of ze zijn gewoon (nog) van onvoldoende kwaliteit en er zitten nog veel te weinig toppers tussen. Hoewel toppers, ik zag ook nu weer rassen waarbij 94 zo’n beetje de ondergrens is terwijl bij onze Oud Hollandse meeuwen het gemiddelde op een goede 94 ligt. Zijn onze keurmeesters zo streng bij het uitdelen van de predicaten, of zit er gewoon te weinig kwaliteit tussen onze inzendingen? Zijn andere rassen gewoonweg al veel verder in eenheid als de Oud Hollandse meeuwen? Is er in het verleden te veel aangerommeld met andere rassen en gewoonweg niet streng genoeg geselecteerd? Vragen genoeg dus, wie het antwoord weet mag het zeggen.

Maar terug bij de eigen inzending 1x 91, 4x 93, 6x 94, 8x 95 en 5x 96, een fraai resultaat wat toch weer beter was al dat van een jaar eerder.

Een thuiswedstrijd dus ook nu mijzelf maar weer opgegeven om te schrijven. Ook nu was het weer vroeg aantreden en net als een jaar eerder kwam de keurmeester waar ik aan gekoppeld was iets later, Hagenezen komen altijd iets later kreeg ik van een andere keurmeester door. Maar netjes gewacht op Alfredo Apeldoorn en gezellig geschreven. De fraaiste doffer oud zat in “onze” keuring, een Oosterse meeuw Satinet. Mooi is dat de keurmeester tussendoor ook weet te vertellen van wie de duiven zijn die hij keurt.

Op eigen hok nog een kleine wijziging doorgevoerd, bodembedekking. Ik heb het al een paar maal gezien bij andere liefhebbers, onlangs schreef Ad Schaerlaeckens er over en op de Gelderlandshow werd er door enkele Oud Hollandse meeuwenfokkers over gesproken en niet ten nadele. Uiteraard gebruikt iedereen wat anders. Nu had ik er al eens over nagedacht in verband met de vochtigheid op het tuinhok en ben het nu ook gaan proberen. Hennepvezels, die schijnen het droogste hok op te leveren en die kan ik bij vervanging gewoon in de kliko dumpen. Het hok in de schuur houd ik gewoon zo als het is, dat is van zichzelf al een stuk droger dan het tuinhok.

Voor nu is het op naar de Noordshow, op dit moment staan er 93 Oud Hollandse meeuwen ingeschreven, weer een fraai aantal.

Ik wens alle lezers hierbij prettige feestdagen en een mooie jaarwisseling toe. Dat al uw dromen maar uit mogen komen. Een leuk, aangenaam, sportief, geweldig, fantastisch en vooral een gezond 2024 toegewenst.

Schrijven bij Alfredo van Apeldoorn

Gelderlandshow 2023 Willem en Ren's

René en Willem, Rene had de Fraaiste duivin oud van de show.

Gelderlandshow 2023 Klaas en Taco

Klaas en Taco waren mooi op tijd.

Gelderlandshow 2023 Een fraaie 96 duivin

Een fraaie Geelzilverschild 96 duivin

Gelderlandshow 2023 bodembedekking

Bodembedekking

Gelderlandshow 2023 showkooitjes opgehangen

De showkooitjes in de schuur gehangen